Zanim Anakin Skywalker przywrócił równowagę mocy, na długo przed wprowadzeniem Zasady Dwóch - trwała Stara Republika, a to są jej legendy.


You are not connected. Please login or register

Centrum Koordynacyjne - Czyli jak się bawić, to na wielką skalę.

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Admin


Admin
UWAGA

Projekty Taktyczne/Strategiczne i generalnie mające nakręcać fabułę w CENTRUM KOORDYNACYJNYM są w kwestii wykonawczej zawieszone do odwołania, czyli momentu zebrania odpowiedniej ilości Mistrzów Gry.

Mimo wszystko, teoretyzować w Centrum nadal wolno Twisted Evil
Czym jest centrum koordynacyjne?

Jest to potężna możliwość dla graczy do ustalania losów galaktyki własnymi decyzjami, jak widać każda frakcja ma swoje prywatne forum, podzielone jest ono na trzy działy, i tutaj opisze za co każdy dział odpowiada.

Debaty - Mamy zatem dział debaty, powiedzmy że zaczynamy dopiero grę zaraz po otwarciu forum, mamy opisany status planet, status wojsk itd. W dziale debaty gracze podejmują decyzję, gdzie należy skierować następne uderzenie, jakie siły należy posłać. Jest to dział niefabularny, możecie tu dyskutować dowoli, ale przede wszystkim na temat sytuacji politycznej waszej frakcji. Kiedy już ustalicie przykładowo, że wasz kolejny atak powinien pójść na ważny szlak handlowy do którego należy system Hapes, przechodzicie do kolejnego działu.

Oprócz tego, w dziale debaty przedstawiciele danej frakcji mogą ze sobą dywagować na dowolne inne tematy istotne dla tej frakcji Wink

Projekty taktyk - W tym dziale prezentujecie wspólnie ustaloną w debatach taktykę, według podanego wzoru, po zaprezentowaniu taktyki w tym temacie możecie jeszcze dyskutować o zmianach, dodawać nowe pomysły jednak od daty wrzucenia projektu na zmiany macie 3 dni. Zaraz potem wklejacie ostateczną wersję taktyki w kolejny dział.

Gotowe Taktyki - Tutaj wklejacie taktykę i nie macie prawa na jej temat już dyskutować, czy poprawiać jej. Czekacie na Mistrza Gry który sprawdza taktykę, i sam przydziela do niej odpowiednich NPC prowadzących (tj. Generałów, jedi, admirałów etc). Przydziela też odpowiednią liczbę żołnierzy i floty. Zaraz potem jest tworzony temat z misją, do której przydzielanie są 3 gracze wybrani przez MG. No i kształtujemy losy galaktyki : )

Jednakże... taktyka taka będzie mogła być prezentowana raz na miesiąc, i będzie to swojego rodzaju event, naturalnie za taką misję będzie można otrzymać większe bonusy. Co jeszcze? Wiadome ze jeżeli robimy ofensywę na jakąś planetę, to jakaś informacja poprzez wywiad przemknie się do obozu wroga wtedy misja (choć w dwóch osobnych tematach) będzie prowadzona dla dwóch klas a ruchy jednych i drugich będą opisywane w działach owej misji w obu klasach.

Archiwum - W tym miejscu składowane są wszystkie zamknięte tematy danej frakcji, w tym zakończone misje.********************************

Poniżej proponowany przez Arkanę wzór projektów, który może być odnośnikiem, jak w przejrzysty sposób przedstawić Administratorowi posunięcia frakcji.


[size=150]Wzór projektu[/size]


1. Analiza

Czyli zbiór wszystkich informacji, jakimi na daną chwilę dysponujemy, bądź wskazanie znanych, powszechnym danych, na które trzeba zwrócić uwagę.
Należy zahaczyć o gospodarkę i finanse, czy sprawy produkcyjne oraz dyplomatyczne. Tutaj poczynimy także założenia, co nam sprzyja, a co nie...

Przykład: opisanie sytuacji Galaktyki na bazie mapy, propozycja zwiększenia produkcji danego towaru etc.

2. Poziom strategiczny

Tu określimy sobie nasze posunięcia z szerszej perspektywy, czyli strategicznej. Oczywiście wskazana wcześniejsza analiza polityczna/militarna Galaktyki. Wyznaczymy sobie też cele (planety, szlaki etc) jakie chcemy osiągnąć.

Przykład: ustalenie, że obecna strategia oprze się na metodzie hit and run (wojna podjazdowa), blokada konkretnych szlaków etc.

3. Poziom taktyczny

Bezpośredni wynik poprzedniego punktu. Konkretne taktyki, które połączymy w jeden ciąg (na przykład serię ataków). O ile strategia wyznacza cele, to taktyka metody ich osiągnięcia.

Przykład: metody ataku na Coruscant

4. Dodatki


Wszelkie sprostowania, dodatkowe pomysły nie pasujące do wyżej wymienionych etc.

Przykład: wynajęci łowcy nagród


5. Epilog

Wstęp do przyszłych projektów, efekty, jakich oczekujemy, szacunki strat i zysków. Również fabularne opisy i tym podobne.

Zobacz profil autora http://legends.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach