Zanim Anakin Skywalker przywrócił równowagę mocy, na długo przed wprowadzeniem Zasady Dwóch - trwała Stara Republika, a to są jej legendy.


You are not connected. Please login or register

Republika - Postacie ważne

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Republika - Postacie ważne on Sro Kwi 20, 2016 6:33 pm

Admin


Admin


Godność: Paran Am-Ris
Wiek: koło 60 lat
Planeta macierzysta: Cerea
Przynależność: Republika Galaktyczna
Stopień: Kanclerz-Regent, były Senator
Osiągnięcia: Sławny polityk znany z pragmatycznego umysłu i zdolności logicznych. Ma wyjątkowo wysoki iloraz inteligencji. Biegły dyplomata. Był senatorem do czasu śmierci poprzedniego Kanclerza, niemal jednomyślnie ogłoszono go nowym Kanclerzem na okres przejściowy do następnych właściwych wyborów. Obecnie jest więc najważniejszą osobą w państwie.

Sylwetka: Paran Am-Ris, choć kocha ideały republikańskie, był jednym z nielicznych wpływowych polityków, którzy zrozumieli trudną sytuację galaktyczną i miał dość woli, by podjąć odpowiednie kroki. Nie bał się nawet przekazać twarzą w twarz reprezentantom Zakonu wyjątkowo nieprzychylnych postanowień władz Republiki. Ponoć sam nie ma specjalnie pochlebnej opinii o Jedi. Jako Kanclerz próbuje zrobić wszystko, by pokój z Imperium się przedłużył, zdając sobie sprawę, iż czas działa jego państwu na korzyść.





Godność: Satele Shan
Wiek: 24-26 lat
Planeta macierzysta: ?
Przynależność: Republika Galaktyczna, Zakon Jedi
Stopień: Rycerz Jedi
Osiągnięcia: pasowanie na Rycerza Jedi, ukończenie szkolenia. Osoba poważana w Zakonie do tego stopnia, że wyznaczono ją do reprezentowania Republiki na Alderaanie podczas rokowań pokojowych. Przez wzgląd na nazwisko jest sławna na pół Galaktyki.

Sylwetka: Satele Shan, potomkini już legendarnej Bastili, to młoda Jedi, świeżo po pasowaniu. Według mistrzów odziedziczyła wyjątkowo rzadki "talent" dzięki swym więzom krwi, co by oznaczało, iż może przejawiać zdolność do korzystania z bitewnej medytacji. Satele, mimo jej wieku, cieszy się poważaniem w Zakonie i jest zarazem idolką młodzieży Republiki.
Jeśli wierzyć plotkom, jest nie tylko spadkobierczynią dziedzictwa Bastili, ale także w prostej linii potomkinią Revana.




[size=200]Flota[/size]




Godność: Cho Steilth
Wiek: 55 lat
Planeta macierzysta: Kalamar
Przynależność: Republika Galaktyczna
Stopień: Admirał 1 floty
Osiągnięcia: Wygrana bitwa nad Taris z przeważającymi siłami imperium, umiejętności przywódcze i ogromna dyscyplina trzymana w swoich szeregach, wielokrotnie odznaczany za odwagę na polu bitwy. Sam zaprojektował swój statek flagowy

Sylwetka: Kalamariański admirał jest jednym z najbardziej szanowanych mundurowych sojuszu, bierze udział w zebraniach naczelnego dowództwa a jego głos zawsze liczy się podwójnie, ceni sobie niezwykłe poświęcenie na polu walki i sam jest do niego zdolny dlatego dobiera sobie załogę, która nie boi się śmierci. Zawsze zgłasza swoją flotę do najcięższych bitew a służący mu podkomendni są przygotowani na śmierć w każdej chwili, wielu jednak mówi że śmierć u boku tak znamienitej osobistości dla niektórych może być tylko marzeniem.






Godność: Kla'Shola (Status nieznany / martwa)
Wiek: 25 lat
Planeta macierzysta: Korelia
Przynależność: Republika Galaktyczna
Stopień: Admirał 2 floty
Osiągnięcia: Największy talent Republiki, mianowana admirałem w wieku 22 lat, wyszła zwycięsko z blisko 20 starć nie tracąc przy tym prawie żadnego statku, niezwykle lojalna republice gotowa za nią zginąć.

Sylwetka: Twilecka pani Admirał została uznana już za czasów akademii za geniusza młodego pokolenia, na symulatorach nie miała sobie równych i zawsze roztaczała wokoło siebie władczą aurę, w wieku 19 lat dołączyła do 2 floty jako adiutant, a 3 lata później była już jej admirałem zajmując miejsce poprzednika. Prawdopodobnie poświęciła życie w okolicach gromady Hapes, wraz z całą swoją flotą.



[size=200]Wojska Naziemne[/size]






Godność: Korrin Duvan
Wiek: 39 lat
Planeta macierzysta: Coruscant
Przynależność: Republika Galaktyczna
Stopień: Generał 10 armii, główny strateg republiki.
Osiągnięcia: Wielokrotne misje sabotażowe, jako jeden z nielicznych włączony ( jeszcze przed wojną) do jednej z Mandaloriańskich rodzin, jako jeden z nielicznych stawiał opór Imperium Sith podczas ataku na Coruscant.

Sylwetka: Korrin Duvan to typ zimnego drania którego jedynym celem jest wykonanie misji choćby za cenę własnego życia, żołnierze to dla niego jednostki które stworzone są po by zabijać, i w końcu samemu dać się zabić. Jego żołnierze to grupa najtwardszych chłopaków w galaktyce, nie zatrzymają się przed niczym i ślepo pójdą za rozkazami swojego pana, często spotykało się to ze sprzeciwem rycerzy jedi, ale każdy ma swoje metody, te Duvana należy uszanować.







Godność: Gavin Myth
Wiek: 34 lata
Planeta macierzysta: Dantooine
Przynależność: Republika Galaktyczna
Stopień: Szef wywiadu republiki, naczelny dowódca jednostek JOW (Jednostki Ochrony Władzy)
Osiągnięcia: Ponad 50 zdemaskowanych akcji Imperium, wiele działań dywersyjnych zakończonych sukcesem, doświadczenie służby wojskowej, wykryta wrażliwość na moc, jednak nie praktykowana.

Sylwetka: Gavin Myth urodził się na Dantooine, już w młodych latach wykryto u niego wrażliwość na moc jednak chłopak nie chciał zostać Jedi, zawsze chciał być zawodowym żołnierzem. Pasmo jego sukcesów jest niezmierzone, niektórzy mówili że posiada 6 zmysł, ale chodzi tu bardziej o wciąż obecny wpływ mocy na jego działania. Mężczyzna jest postacią szanowaną zarówno przez republikę jak i przez Imperium, kilka razy próbowano go przekupić by pracował dla tych drugich, ale odmawiał za każdym razem. Gavin został obwiniony o nie wykrycie spisku po którym upadło Coruscant, ale ielu się z tym nie zgadza.








Godność: Ulqa Rakk
Wiek: 21 lat
Planeta macierzysta: Tython
Przynależność: Republika Galaktyczna
Stopień: Wielki Generał Armii, rycerz jedi.
Osiągnięcia: Najwyższy współczynnik wygranych walk, świetne dowodzenie, do maksimum opanował tajemnice bitewnej medytacji jedi. Mówi się że jest najmłodszym w historii kandydatem na mistrza.

Sylwetka: Ulqa Rakk jest człowiekiem wychowanym jednak przez Kel'Dora, chłopak został porzucony na planecie Tython gdy miał rok i tam tez odnalazł go jego opiekun, razem spędzili wiele lat a gdy chłopak zaczął przejawiać syndromy wrażliwości na moc postanowił wstąpić do akademii na Coruscant. W wieku 7 lat był już padawanem a w wieku 16 przeszedł próby na rycerza jedi. Był jednocześnie najmłodszym który otrzymał tak wysoką rangę, do perfekcji opanował posługiwanie się bitewną medytację i właśnie dla tego jest tak przydatny na polu bitwy




[size=200]Zakon Jedi[/size]








Godność: Iridia Del
Wiek: 31 lat
Planeta macierzysta: Coruscant
Przynależność: Republika Galaktyczna
Stopień: Mistrzyni Jedi
Osiągnięcia: Opanowanie niemal wszystkich form walki mieczem jeszcze w stopniu rycerza, prowadzenie badań dotyczących nieznanych sekcji mocy, zasługi na wielu frontach.

Sylwetka: Iridia Del jest kobietą niesamowicie charyzmatyczną, sama jej obecność potrafi przytłoczyć, i sprowadzić do parteru nieposłusznych. Kobieta jest niezwykle oddana zakonowi, udziela się w każdy możliwy sposób i jest częstym bywalcem wojennych frontów, jedi starają się za wszelką cenę strzec jej życia bowiem Iridia posiada niezwykłą umiejętność Zaglądania w przeszłość galaktyki, póki co robi to jeszcze nieświadomie wpadając w trans, ale to co widziała zapamiętuje z niezwykłą dokładnością. Niektórzy twierdzą że są to początki panowania nad mistycznym "Nurtem Mocy". Iridia nie szkoli żadnego ucznia i nigdy tego nie robiła, udziela jedynie praktycznych nauk w świątyni najmłodszym, szczególnie w zakresie walki mieczem świetlnym co jest jej niezaprzeczalnym atutem.










Godność: Rean Elver
Wiek: 53 lata
Planeta macierzysta: Illum
Przynależność: Republika Galaktyczna
Stopień: Wielki Mistrz Jedi
Osiągnięcia: Służba dla regularnej armii, zdobycie wielu holocronów dawnych jedi z miejsc i podwyższonym ryzyku śmierci, jedyny człowiek który sam stworzył kryształ mocy i nadał mu unikalny biały kolor klingi. Uważany za jedynego który jest w stanie przeciwstawić się obecnemu Wielkiemu Lordowi Sithów.

Sylwetka:Początkowo Rean walczył jako zwykły żołnierz w republikańskich szeregach, wrażliwość na moc odkryto u niego w wieku 15 lat mimo to został przyjęty a wszystkie aspekty walki mieczem i mocy opanował w kilka tygodni co było absolutnym rekordem, już jako młodzian był niezwykle mądry, twierdził że zna aspekty mocy o których nie wiedza nawet najwięksi mistrzowie. Początkowo wszyscy myśleli że to gadania nabuzowanego młodego człowieka, jednak gdy na ćwiczeniach pokonywał mistrzów i używał technik mocy o których niewielu wiedziało, sytuacja zmieniła się diametralnie. Wielkim mistrzem mianowano go w wieku 35 lat gdy jego potencjał był już sprawą otwartą.






Powyższy tekst jest chroniony prawami autorskimi

Zobacz profil autora http://legends.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach